Analiza cen 9/21: BTC, ETH, XRP, BCH, DOT, BNB, LINK, CRO, LTC, BSV

Rynek przybrał niedźwiedzi obrót i Bitcoin i altcoinów będzie potrzebował silnych wieców pomocy w celu przywrócenia ich tendencji wzrostowych.

Dziedzictwo i rynki kryptograficzne uległy dziś silnej korekcie, ponieważ handlowcy obawiają się, że druga runda bodźców ekonomicznych może zostać opóźniona, ponieważ Biały Dom, Senat i Kongres mogą uwikłać się w walkę o obsadzenie wakatu powstałego w wyniku przejścia Sędziego Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg.

Ponadto, zapasy finansowe prowadzą krwawą łaźnię, ponieważ pojawiły się doniesienia, że kilka banków mogło być zaangażowanych w ułatwianie przepływu ponad 2 bilionów dolarów w ciągu dwóch dekad. Te podejrzane transakcje zostały oznaczone jako możliwe przypadki prania pieniędzy lub działalności przestępczej przez wewnętrznych urzędników ds. zgodności z przepisami banków.

Podczas gdy cena Bitcoinu koryguje się dzisiaj, to ujawnienie potencjalnie nielegalnych zachowań banków tylko wzmocni narrację o tym, dlaczego inwestorzy powinni kupować Bitcoin (BTC).

Rosnąca liczba zachorowań na koronaawirusy na całym świecie przyczynia się również do negatywnych nastrojów panujących obecnie na rynku. Doprowadziło to do panicznej sprzedaży przez handlowców, którzy porzucają akcje, złoto, ropę naftową i krypto waluty, a zamiast tego kupują dolara amerykańskiego.

Jednakże, po pierwszej rundzie sprzedaży, większość klas aktywów prawdopodobnie ukształtuje swój własny kurs w zależności od ich długoterminowych podstaw i waluty kryptograficzne mogą być jednymi z pierwszych, które się odbiją.

Przeanalizujmy wykresy 10 najlepszych walut kryptograficznych, aby dostrzec krytyczne poziomy wsparcia, które mogłyby przyciągnąć kupujących.

BTC/USD

Bitcoin spadł z 50-dniowej prostej średniej kroczącej (11.225 dolarów) 19 września i złamał poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (10.781 dolarów) i 10.625 dolarów wsparcia dzisiaj. Spadek ten sugeruje, że niedźwiedzie wykorzystały ostatni wiec pomocy do 11.000 dolarów na zainicjowanie krótkich pozycji.

Niedźwiedzie będą teraz próbowały zatopić cenę poniżej 9.835 dolarów wsparcia, a jeśli im się to uda, może to spowodować panikę sprzedaży, która może spowodować obniżenie ceny do 9.000 dolarów lub nawet więcej.

Jeśli po tym gwałtownym spadku nastąpiłoby silne odbicie, sugerowałoby to, że byki gromadzą się na niższych poziomach i taki ruch mógłby ponownie przyciągnąć kilku nabywców.

Jeśli jednak para BTC/USD nie odbije się szybko od niższych poziomów, to ożywienie prawdopodobnie potrwa znacznie dłużej, ponieważ byki będą wtedy czekać na zakończenie formacji bottomingowej przed zakupem.

W przeciwieństwie do tych założeń, jeśli para odbije się od 10 0000-9 835 USD wsparcia, byki po raz kolejny będą próbowały zepchnąć cenę powyżej linii trendu spadkowego. Jeśli im się to uda, wtedy tendencja wzrostowa prawdopodobnie powróci.

ETH/USD

Cofnięcie w sieci ether (ETH) zatrzymało się blisko 50% poziomu retrakcji Fibonacciego wynoszącego 398.263 USD i spadło na 20 września. Sprzedaż zintensyfikowała się po tym, jak niedźwiedzie złamały natychmiastowe wsparcie w wysokości 353.443 USD.

Następne wsparcie na minusie to $308.392 a poniżej $288. Jeśli para ETH/USD odbije się agresywnie od tej strefy wsparcia, będzie to oznaczać, że byki kumulują się na dipsie.

Jest jednak mało prawdopodobne, by niedźwiedzie łatwo zrezygnowały z przewagi. Będą one próbowały zatrzymać wszelkie próby wycofania się z linii trendu spadkowego, a następnie za 398,263$. Jeśli im się to uda, będzie to ogromny minus i zwiększy możliwość przerwy poniżej 288 dolarów.

Ten niedźwiedzi widok zostanie unieważniony, jeśli byki będą w stanie zepchnąć cenę powyżej linii trendu spadkowego i opór napowietrzny na poziomie 400$.

XRP/USD

Niedźwiedzie próbują zatopić XRP poniżej strefy podparcia 0,235688-$0,229582 i jeśli im się to uda, altcoin może spaść do 0,19$, kończąc tym samym 100% cofanie się w górę, które rozpoczęło się w połowie lipca.

Brak silnego odbicia od strefy wsparcia wskazuje, że kupujący nie bronią obecnie tej strefy agresywnie. Prawdopodobnie będą czekać na zakończenie spadku, zanim wyruszą na zakupy.

Ten niedźwiedzi widok zostanie zanegowany, jeśli para XRP/USD odbije się od obecnego poziomu i przełamie się powyżej linii trendu spadkowego.

BCH/USD

Niezdolność byków do napędzania Bitcoin Cash (BCH) powyżej 20-dniowego EMA (235 dolarów) przyciągnęła zyski z rezerwacji krótkoterminowych byków i zwarcie przez agresywne niedźwiedzie. Spowodowało to gwałtowny spadek do krytycznej strefy wsparcia w wysokości 215- 200 dolarów.

Jeśli niedźwiedzie mogą zamknąć (czas UTC) cenę poniżej 215$, para BCH/USD może spaść do krytycznego wsparcia za 200$. Jest to ważne wsparcie, ponieważ byki nie pozwoliły na przełamanie ceny poniżej tego poziomu od końca marca.

Agresywne byki mogą kupić spadek do 200$, ale będą musiały zepchnąć cenę z powrotem powyżej 20-dniowego EMA, aby unieważnić niedźwiedzie sentymenty. Jeśli tego nie zrobią, niedźwiedzie ponownie sprzedadzą na rajdzie pomocy do 20-dniowego EMA.

Przerwa poniżej 200 dolarów wsparcia będzie ogromnym minusem, ponieważ może ona zapoczątkować tendencję spadkową, której celem jest 140 dolarów.

DOT/USD

Polkadot (DOT) złamał się poniżej wznoszącego się klina w dniu 19 września i szybko spadł do $4.00 wsparcia. Byki będą próbowały bronić strefy wsparcia $4.00-$3.5321, podczas gdy niedźwiedzie będą próbowały złamać się pod nią.

Jeśli niedźwiedzie odniosą sukces, para DOT/USD może spaść do $2.60, a następnie do $2.00. Taki ruch będzie ogromnym minusem, ponieważ prawdopodobnie odpędzi byki i zmniejszy możliwość ostrego powrotu do zdrowia.

Jednak para może pozostać w zasięgu przez kilka dni, jeśli odbija się od strefy wsparcia i łamie się powyżej 20 dni EMA (4,87 dolarów).

BNB/USD

Binance Coin (BNB) złamał poniżej wsparcia 25,82 USD 20 września, ale cena odzyskała z niżów śróddziennych i zamkniętych (czas UTC) na 26,31 USD. Jednak ponowna sprzedaż spowodowała dziś gwałtowny spadek, który spadł poniżej wsparcia 25,82 USD.

Byki próbują obecnie zatrzymać spadek za 23 dolary, ale niedźwiedzie prawdopodobnie sprzedadzą się na powrót do linii trendu spadkowego i do 20-dniowego EMA (25,68 dolarów).

Jeśli para BNB/USD spadnie z linii trendu spadkowego lub 20-dniowego EMA, niedźwiedzie ponownie będą próbowały zatopić cenę poniżej 23 USD. Przerwa poniżej tego wsparcia może spowodować spadek do następnego wsparcia po 18 USD.

Ten niedźwiedzi widok zostanie unieważniony, jeśli byki będą mogły zepchnąć cenę z powrotem powyżej 25,82$. Taki ruch będzie sugerował, że obecny spadek był pułapką na niedźwiedzie.

LINK/USD

Połączenie łańcuchowe (LINK) znajduje się w trendzie spadkowym, ponieważ nadal wykonuje niższe wzloty i upadki. Przerwa poniżej $8.908 wsparcia pokazuje, że byki nie bronią agresywnie tego poziomu, ponieważ nie są pewne, że dno jest jeszcze na miejscu.

Jeśli para LINK/USD zostanie zamknięta (czas UTC) poniżej 8,908 USD, sprzedaż prawdopodobnie ulegnie intensyfikacji. Następne wsparcie wynosi $6.90 od miejsca, w którym para odbiła się w lipcu.

Jeśli jednak niedźwiedzie nie utrzymają ceny poniżej 8,908$, agresywni kupujący mogą wejść i kupić. Silne odbicie tego wsparcia może osiągnąć 20-dniową EMA (11,5$), gdzie niedźwiedzie mogą ponownie wejść i wyjść.

Ten niedźwiedzi widok zostanie unieważniony, jeśli byki będą w stanie zepchnąć cenę powyżej 20-dniowego EMA. Taki ruch będzie pierwszą oznaką, że trend spadkowy może się skończyć.

CRO/USD

Moneta Crypto.com (CRO) spadła z linii oporu i złamała się poniżej średnich kroczących z 20 września. Moneta altcoin może teraz spaść do krytycznego wsparcia za 0,144743$.

Jeśli niedźwiedzie mogą zatonąć i utrzymać cenę poniżej $0,144743, będzie to sugerować, że para CRO/USD została zwieńczona kwotą $0,191101.

Następne wsparcie na minusie to 38,2% poziom retrakcji Fibonacciego w wysokości $0,12749, a jeśli to się załamie, spadek może sięgnąć $0,11.

Ten niedźwiedzi widok zostanie unieważniony, jeżeli para odbije się od $0,144743 i podniesie się powyżej linii trendu spadkowego.

LTC/USD

Niezdecydowanie pomiędzy bykami i niedźwiedziami rozwiązało się na korzyść niedźwiedzi, gdy Litecoin (LTC) złamał się poniżej wzoru symetrycznego trójkąta na 20 września. Następna podpora na minusie to 39 dolarów.

Niektóre zakupy można oczekiwać na 39 dolarów wsparcia, ponieważ ten poziom nie został naruszony w przekonujący sposób od 1 kwietnia i kupujący zostali nagrodzeni za każdym razem, gdy kupili na spadki do tego wsparcia.

Siła odbicia od tego krytycznego wsparcia zapewni wgląd w przekonanie handlowców.

Jeżeli odbicie jest silne, będzie to sugerować, że byki ponownie zakupiły bliżej tego wsparcia, ponieważ oczekują, że będzie ono trwać. Jednakże, słabe odbicie wykaże brak zaufania, a to zwiększy możliwość przerwy poniżej 39 dolarów.

BSV/USD

Ciasny zakres handlu w Bitcoin SV (BSV) rozwiązał do minusów na wrzesień 20 jak altcoin zanurzył się poniżej 160 dolarów wsparcia. Powtarzające się testy poziomu wsparcia mają tendencję do jego osłabienia, ponieważ handlowcy tracą przekonanie, że wsparcie się utrzyma, dlatego przestają kupować.

Niedźwiedzie skorzystają teraz z okazji i spróbują zatopić parę BSV/USD poniżej strefy wsparcia za 146,20$135$. Jeśli im się to uda, może to zapoczątkować kolejny etap trendu spadkowego, który może osiągnąć 100$, gdzie może pojawić się kupno, ponieważ jest to poziom ważny psychologicznie.

Ten niedźwiedzi widok zostanie unieważniony, jeśli para odbije się od aktualnych poziomów i wzrośnie powyżej 20-dniowego EMA (167$). Do tego czasu, niedźwiedzie będą prawdopodobnie postrzegać wiece pomocy jako okazję do sprzedaży.