Bitcoin News Today – Nagłówki na 18 czerwca

Bitcoin walczy o przełamanie 9.600$ po zanurzeniu do 8.900$.
Inwestorzy są nadal byczy na Bitcoin (BTC) bez względu na jego ostatnią akcję cenową.
Większość posiadaczy Bitcoinów jest rentowna.
Bitcoin News Today – Bitcoin nadal nie znalazł sposobu, aby złamać ponad 10.000 dolarów marki. Cyfrowa waluta już od jakiegoś czasu handluje poniżej tego głównego punktu zwrotnego, z ostatnią przerwą poniżej 9.500 USD wsparcia. Niemniej jednak, pomimo niedawnego działania waluty cyfrowej, inwestorzy nadal są na niej byczy, o czym świadczą korelacje rynkowe i dane w łańcuchu.

Inwestorzy są nadal byczy na Bitcoinie pomimo jego ostatnich wyników

Bitcoin spadł ostatnio do niskiego poziomu 8.900 dolarów. Od tego czasu, cyfrowa waluta walczy o przełamanie marży 9.600 dolarów, a poziom ten musi się zmienić z płotek do wsparcia dla Bitcoin, aby ponieść więcej zysków w najbliższym czasie. Bitcoin Revolution stopniowo odłącza się od zapasów. Niemniej jednak nadal istnieje pewna bliska korelacja terminowa z tradycyjnymi rynkami.
Stało się to jasne 15 czerwca, gdy cena dc spadła poniżej 9 tys. dolarów w obliczu ogromnych strat na rynku kontraktów terminowych. Niektórzy analitycy i inwestorzy obawiają się, że korelacja Bitcoin z rynkiem akcji może utrudniać narrację przypadku użycia, że BTC jest cyfrowy złoto lub sklep wartości.
 • Bitcoin (BTC) Cena dziś – BTC / USD
  #
  Nazwa
  Cena
  24H %
  1
  Bitcoin(BTC)
  $9,443.53
  -0.45%
 • Jednak niektórzy analitycy i inwestorzy uważają, że może to być zdrowy znak, ponieważ pokazuje to, że Bitcoin robi postępy poprzez zwiększenie swojej reprezentacji na różnych tradycyjnych rynkach. Matt D’Souza – Prezes Zarządu Blockware solutions i zarządzający funduszami hedgingowymi – powiedział niedawno:
„Fascynujące w BTC są liczne krótkookresowe korelacje, które się pojawiają. Byliśmy świadkami silnych, krótkoterminowych korelacji do złota, do USD/CNY, a ostatnio do akcji amerykańskich. To sygnalizuje poszerzenie grona uczestników rynku, którzy posiadają Bitcoin“.
Zdaniem prezesa, fakt, że BTC wykazuje korelacje bliskowschodnie z najlepszymi rynkami i jest włączona do rosnącego zakresu portfeli detalicznych i instytucjonalnych, wskazuje na użyteczność inwestycyjną BTC w zabezpieczaniu przed niestabilnością rynku bliskowschodniego. Wyjaśnił dalej:
„Każda korelacja wskazuje na inny przypadek użycia – Digital Gold, Pojazd dla Capital Flight, Risk-On Asset (Technologia destrukcyjna)“. Zakres przypadków użycia utrzymuje Bitcoin jako ogólny niepowiązany składnik aktywów poza krótkoterminowymi okresami – CECHA dla każdego portfela.

Posiadacze Bitcoinów czerpią korzyści z Bitcoinów

Wielu inwestorów inwestujących w waluty cyfrowe nadal czerpie korzyści ze swoich pozycji BTC. Dane z Glassnode pokazują, że 78,9 procent posiadaczy Bitcoinów jest rentownych. Inna metryka pokazuje, że łączna cena Bitcoin wynosi obecnie 5.776 dolarów i że posiadacze waluty cyfrowej osiągają 61 procentowy zysk z zakupu BTC. Analityk badawczy w Messari – powiedział Ryan Watkins:
„Wgląd dostarczony przez szacunkową podstawę kosztową może dostarczyć ciekawego spojrzenia na zachowanie potencjalnego inwestora. Na podstawie szacunkowych kosztów obserwatorzy mogą łatwo sprawdzić, po jakiej cenie kryptograficzny składnik aktywów, w ujęciu zagregowanym, osiąga próg rentowności“.